Darmowa dostawa już od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy SodaStream się opłaca? Oto nasza szczegółowa analiza

2023-02-22

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co jedzą i piją. Zdrowy styl życia stał się bardzo popularny, a wraz z nim wzrasta popyt na produkty, które pozwalają na przygotowywanie napojów w domu. SodaStream to jedno z takich urządzeń, które pozwala na wytwarzanie gazowanych napojów wprost w domu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy SodaStream się opłaca.

Czym jest SodaStream?

SodaStream to urządzenie, które pozwala na gazowanie wody i dodawanie do niej różnych smaków. Dzięki temu można przygotować domowe napoje gazowane, które nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów. Urządzenie składa się z butli na wodę oraz specjalnej karafki, do której dodaje się cylindry z dwutlenkiem węgla.

Zalety i wady korzystania z SodaStream

Korzystanie z SodaStream ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na przygotowanie domowych napojów gazowanych, które nie zawierają sztucznych dodatków. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i unikać słodzonych napojów dostępnych w sklepach.

SodaStream to również ekonomiczne rozwiązanie. Jedna butla dwutlenku węgla pozwala na wytwarzanie aż 60 litrów napojów gazowanych. W przypadku, gdy kupujemy napoje gazowane w sklepie, koszt jednej butelki wynosi zwykle około 3 złotych za litr. W przypadku korzystania z SodaStream, koszt produkcji jednego litra to zaledwie około 1 złotego.

Oprócz oczywistych zalet, korzystanie z SodaStream ma również kilka wad. Przede wszystkim, niektórym osobom może nie przypaść do gustu smak domowych napojów gazowanych. Pocieszeniem może być fakt, iż saturatory SodaStream praktycznie w ogóle nie wymagają czyszczenia i konserwacji, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu.

Czy SodaStream się opłaca?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i potrzeb każdej osoby. Jeśli lubisz domowe napoje gazowane i chcesz zadbać o swoje zdrowie oraz wydać mniej pieniędzy na napoje, SodaStream z pewnością się opłaca.

Korzystanie z SodaStream pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupie napojów gazowanych oraz na uniknięcie sztucznych dodatków, które często znajdują się w napojach dostępnych w sklepach. Co więcej, produkcja domowych napojów gazowanych za pomocą SodaStream jest łatwa i szybka, co pozwala na szybkie przygotowanie napojów dla całej rodziny.

Jednakże, przed zakupem SodaStream warto rozważyć kilka czynników. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę koszt samego urządzenia oraz cylindrów z dwutlenkiem węgla, które są niezbędne do produkcji napojów gazowanych. W zależności od modelu, cena urządzenia może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Cylindry z dwutlenkiem węgla i aromatem kosztują od kilku do kilkunastu złotych za sztukę, co może być kosztowne w dłuższej perspektywie.

Innym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest ilość gazowanych napojów, które spożywamy w ciągu tygodnia. Jeśli jest to tylko jedna butelka, zakup SodaStream może okazać się nieopłacalny. Warto również pamiętać, że produkcja domowych napojów gazowanych za pomocą SodaStream wymaga regularnego zaopatrywania się w cylindry z dwutlenkiem węgla oraz aromatem, co również wiąże się z kosztami.

Podsumowanie

SodaStream to urządzenie, które pozwala na przygotowanie domowych napojów gazowanych, które nie zawierają sztucznych dodatków. Korzystanie z niego jest ekonomiczne i pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakupie napojów gazowanych. Jednakże, przed zakupem warto rozważyć kilka czynników, takich jak koszt urządzenia oraz cylindrów z dwutlenkiem węgla oraz ilość gazowanych napojów, które spożywamy w ciągu tygodnia.

 

FAQ

 1. Czy można używać zwykłej wody z kranu zamiast wody mineralnej do SodaStream?
  Tak, SodaStream można używać zwykłej wody z kranu.

 2. Jak długo trzymać butlę z wodą w lodówce przed jej użyciem do SodaStream?
  Butlę z wodą warto schłodzić w lodówce przed jej użyciem w SodaStream, najlepiej na około godzinę.

 3. Czy SodaStream działa na prąd?
  Nie, SodaStream nie wymaga podłączenia do prądu.

 4. Czy można dodawać do SodaStream napoje z kofeiną?
  Tak, można dodać do SodaStream napoje z kofeiną, jednak należy pamiętać, że gazowanie takich napojów może zwiększać poziom kofeiny w napoju.

Spis treści
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

pixel