Darmowa dostawa już od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak uzyskać system Windows 10 za darmo?

2023-02-10

Windows 10 to jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie, który oferuje wiele unikalnych funkcji i ulepszeń w porównaniu do poprzedniej wersji systemu Windows. Wiele osób jednak nie chce wydawać pieniędzy na zakup licencji na system operacyjny, a jednocześnie chce skorzystać z jego zalet. Czy jest możliwe uzyskanie Windows 10 za darmo? Tak, istnieją kilka sposobów, aby uzyskać dostęp do tego systemu operacyjnego bez ponoszenia kosztów. W tym artykule omówimy te metody, aby pomóc Ci uzyskać Windows 10 za darmo.

Sposoby na uzyskanie Windows 10 za darmo

1. Aktualizacja z Windows 7 lub Windows 8.1

Jeśli masz już komputer z systemem Windows 7 lub Windows 8.1, możesz bezpłatnie uzyskać dostęp do Windows 10. Microsoft udostępnił tę aktualizację jako bezpłatną ofertę dla wszystkich użytkowników, którzy chcą uaktualnić swoje systemy operacyjne do nowszej wersji. Aby skorzystać z tej oferty, wystarczy otworzyć aplikację "Ustawienia" i wybrać opcję "Aktualizuj i zabezpiecz system". Następnie system automatycznie przeprowadzi Cię przez proces aktualizacji.

2. Kup licencję od innej osoby

Innym sposobem na uzyskanie Windows 10 za darmo jest kupno licencji od innej osoby, która już nie potrzebuje swojego systemu operacyjnego. Można znaleźć takie licencje na różnych platformach internetowych, takich jak eBay lub Amazon, w bardzo przystępnej cenie. Upewnij się jednak, że kupujesz licencję od zaufanego sprzedawcy, aby uniknąć oszustwa.

3. Użyj wersji demo

Niektóre firmy oferują bezpłatne wersje demo Windows 10, która jest pełnoprawną wersją systemu, jednak jej wersja testowa mija po upłynięciu okresu 30 dni. Wówczas, należy zakupić oryginalną licencję.

4. Skorzystaj z programów open source

Jeśli nie chcesz korzystać z oficjalnej wersji Windows 10, możesz rozważyć skorzystanie z darmowych programów open source, takich jak Linux. Te systemy operacyjne są dostępne bezpłatnie i oferują podobne funkcje do Windows 10, a także wiele dodatkowych korzyści, takich jak większa bezpieczeństwo i elastyczność.

Czy darmowa wersja Windows 10 jest legalna?

Tak, wszystkie sposoby na uzyskanie Windows 10 za darmo są legalne, jeśli są wykonane zgodnie z prawem. Microsoft oferuje bezpłatną aktualizację do Windows 10 dla wszystkich użytkowników systemów Windows 7 i Windows 8.1, a także umożliwia kupno licencji od innych osób. Natomiast programy open source, takie jak Linux, są dostępne bezpłatnie dla każdego, kto chce je wykorzystać.

Podsumowanie

W tym artykule omówiliśmy kilka sposobów na uzyskanie Windows 10 za darmo. Jeśli masz już komputer z systemem Windows 7 lub Windows 8.1, możesz bezpłatnie uaktualnić go do Windows 10. Możesz także kupić licencję od innej osoby lub skorzystać z darmowej wersji demo. Jeśli nie chcesz korzystać z oficjalnej wersji Windows 10, możesz rozważyć skorzystanie z programów open source, takich jak Linux. Wszystkie te sposoby są legalne i pozwalają Ci uzyskać dostęp do Windows 10 bez ponoszenia kosztów.

 

Często zadawane pytania

 1. Czy aktualizacja do Windows 10 jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników?

  T
  ak, Microsoft udostępnił bezpłatną aktualizację do Windows 10 dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają komputer z systemem Windows 7 lub Windows 8.1.

 2. Czy można kupić licencję Windows 10 od innej osoby?

  Tak, można kupić licencję Windows 10 od innej osoby, ale pamiętaj, że musi ona być oryginalna i legalna. Nie polecamy kupowania licencji od nieznanych źródeł, ponieważ może to być nielegalne lub oszukać Cię z twoich pieniędzy.

 1. Czy wersje demo Windows 10 są dostępne za darmo?

  Tak, wersje demo Windows 10 są dostępne za darmo na stronach internetowych producentów, ale są one dostarczane z ograniczeniami czasowymi. Po upływie określonego czasu musisz zakupić pełną wersję systemu operacyjnego, aby kontynuować korzystanie z niego.

 2. Czy darmowe alternatywne systemy operacyjne są dobre jako zamiennik dla Windows 10?

  Tak, darmowe alternatywne systemy operacyjne, takie jak Linux, są dobrym zamiennikiem dla Windows 10 i oferują wiele funkcji i możliwości, których nie ma w systemie Windows. Ważne jest jednak, aby dokładnie zapoznać się z funkcjami danego systemu i upewnić się, że będzie on odpowiadać Twoim potrzebom, zanim zdecydujesz się go zainstalować.

Spis treści
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel