Darmowa dostawa już od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak założyć szkło hartowane na telefon?

2023-02-12

Telefon komórkowy jest dla wielu z nas nieodłącznym narzędziem codziennego życia. Dlatego też ważne jest, aby nasz telefon był odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak rysy czy pęknięcia w ekranie. Jednym z najlepszych sposobów na ochronę naszego telefonu jest założenie na niego szkła hartowanego. W tym artykule omówimy krok po kroku jak założyć szkło hartowane na nasz telefon.

Czym jest szkło hartowane?

Szkło hartowane to specjalne szkło, które jest poddawane procesowi hartowania. Dzięki temu szkło jest bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i ma większą odporność na pęknięcia. Hartowane szkło jest często stosowane w telefonach komórkowych jako dodatkowa warstwa ochrony ekranu.

Dlaczego warto założyć szkło hartowane na telefon?

Założenie szkła hartowanego na nasz telefon to doskonały sposób na ochronę naszego urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Hartowane szkło jest znacznie bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło, co oznacza, że jest mniej podatne na pęknięcia i rysy. Dzięki temu nasz telefon będzie wyglądał jak nowy przez długi czas.

Jak wybrać odpowiednie szkło hartowane?

Przed założeniem szkła hartowanego na nasz telefon warto dokładnie zastanowić się, jakie szkło będzie dla nas najlepsze. Istnieją różne rodzaje szkieł hartowanych, różniące się grubością, twardością i innymi parametrami. Dlatego też ważne jest, aby wybrać szkło, które będzie odpowiednie do naszych potrzeb i oczekiwań. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze szkła hartowanego:

 • Grubość szkła: im grubsze szkło, tym bardziej wytrzymałe jest na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie jednak grubsze szkło może być mniej elastyczne i trudniejsze do założenia.
 • Twardość szkła: im twardsze szkło, tym bardziej odporne jest na zarysowania i pęknięcia. Jednocześnie jednak twardsze szkło może być mniej elastyczne i trudniejsze do założenia.
 • Wygląd szkła: szkło hartowane może mieć różne kolory i wzory, więc warto wybrać takie, które będzie odpowiadać naszemu gustowi.
 • Czujniki i aparaty: niektóre modele telefonów mają czujniki i aparaty, które wymagają specjalnego szkła, aby działać prawidłowo. Dlatego też przed założeniem szkła warto upewnić się, że jest ono odpowiednie do naszego modelu telefonu.

Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Założenie szkła hartowanego na nasz telefon może wydawać się trudne, jednak w rzeczywistości jest to proces stosunkowo prosty. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak założyć szkło hartowane na nasz telefon:

 1. Przygotuj telefon: przed założeniem szkła warto dokładnie oczyścić ekran naszego telefonu z kurzu i brudu, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.
 2. Przygotuj szkło: następnie należy otworzyć opakowanie szkła i dokładnie przeczytać instrukcję, aby upewnić się, że mamy wszystko, czego potrzebujemy. 3. Przyklej szkło: następnie należy delikatnie przykleić szkło do ekranu naszego telefonu, uważając, aby nie powodować żadnych pęcherzyków powietrza.
 1. Przeciągnij szkło: następnie należy delikatnie przeciągnąć szkło na całą powierzchnię ekranu, aby dokładnie je przykleić.
 2. Usuń ewentualne pęcherzyki powietrza: jeśli pojawią się jakiekolwiek pęcherzyki powietrza, należy delikatnie je usunąć, używając do tego specjalnego narzędzia.

Warto wiedzieć

 • Szkło hartowane jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, jednak nie jest niezniszczalne. Dlatego też warto dokładnie przestrzegać instrukcji, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.
 • Niektóre modele telefonów mają bardzo wrażliwe ekrany, więc przed założeniem szkła warto upewnić się, że jest ono odpowiednie do naszego modelu.
 • W przypadku jakichkolwiek problemów lub pytań, należy skontaktować się z producentem szkła, aby uzyskać pomoc i wsparcie.


Często zadawane pytania

 1. Czy szkło hartowane jest trwałe?

  Tak, szkło hartowane jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania i pęknięcia.

 2. Czy szkło hartowane jest łatwe do założenia?

  Tak, założenie szkła hartowanego na telefon jest procesem stosunkowo prostym, choć wymaga dokładności i uwagi.

Spis treści
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel