Darmowa dostawa już od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką drukarkę do domu wybrać? Podpowiadamy!

2023-02-09

W dzisiejszych czasach drukarki stały się nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu. Służą nie tylko do drukowania dokumentów, ale także do wydruków zdjęć, a nawet do tworzenia pięknych dekoracji. Właściwy wybór drukarki może być jednak trudny, szczególnie jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z rynkiem urządzeń drukujących. W tym artykule postaramy się pomóc w wyborze najlepszej drukarki do domu.

 

Rodzaje drukarek

Istnieją trzy główne rodzaje drukarek: atramentowe, laserowe i termosublimacyjne. Każdy z nich ma swoje własne zalety i wady, a wybór zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań.

Drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe są najbardziej popularne wśród użytkowników domowych, ponieważ są łatwe w obsłudze i dostępne w przystępnej cenie. Druk jest wyraźny i nasycony kolorami, co sprawia, że są one idealne do drukowania zdjęć. Minusem drukarek atramentowych jest jednak to, że zużywają one dużo atramentu, co może być kosztowne w dłuższej perspektywie.

Drukarki laserowe

Drukarki laserowe są bardziej wydajne i trwalsze niż drukarki atramentowe. Druk jest wyraźny i precyzyjny, co sprawia, że są one idealne do drukowania dokumentów i tekstów. Minusem drukarek laserowych jest jednak to, że są one droższe w zakupie i eksploatacji niż drukarki atramentowe.

Drukarki termosublimacyjne

Drukarki termosublimacyjne są najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują drukować zdjęcia w wysokiej jakości. Druk jest wyjątkowo żywy i trwały, co sprawia, że są one idealne do tworzenia własnych fotoksiążek i albumów. Minusem drukarek termosublimacyjnych jest jednak to, że są one droższe niż inne rodzaje drukarek i wymagają specjalnych tuszów i papierów do druku.

Funkcje drukarek

Poza rodzajem drukarki, ważne jest także, aby wybrać urządzenie z odpowiednimi funkcjami. Oto kilka funkcji, na które warto zwrócić uwagę:

Druk dwustronny

Druk dwustronny pozwala zaoszczędzić papier i jest szczególnie przydatny dla osób, które często drukują duże ilości dokumentów.

Skanowanie i kopiowanie

Wiele drukarek posiada funkcję skanowania i kopiowania, co umożliwia łatwe przekształcanie dokumentów i zdjęć w cyfrowe formaty.

Łączność bezprzewodowa

Drukarki z łącznością bezprzewodową pozwalają drukować z dowolnego miejsca w domu lub biurze bez konieczności podłączania kabla do komputera.

Obsługa wielu nośników

Drukarki, które obsługują różne nośniki, takie jak karty pamięci i dyski zewnętrzne, umożliwiają łatwe drukowanie zdjęć i dokumentów bez potrzeby ich transferu na komputer.

Najlepsze drukarki do domu

Poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych drukarek do użytku domowego:

  1. HP Envy 5055 - łatwa w obsłudze drukarka atramentowa z funkcjami skanowania i kopiowania.

  2. Canon Pixma TR8520 - drukarka atramentowa z funkcjami skanowania, kopiowania i faksowania.

  3. Brother MFC-J805DW - wydajna drukarka laserowa z funkcjami skanowania, kopiowania i faksowania oraz łącznością bezprzewodową.

  1. Epson EcoTank ET-2750 - drukarka z dużymi pojemnikami na tusz, które pozwalają na drukowanie dużych ilości dokumentów bez konieczności częstego wymieniania tuszu.

  2. HP Tango X - inteligentna drukarka z funkcją drukowania z telefonu i głosowym sterowaniem.

Wybór najlepszej drukarki do domu zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań. Ważne jest, aby wybrać urządzenie z odpowiednimi funkcjami i rodzajem druku, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej drukarki do domu może być trudnym zadaniem, ale ważne jest, aby dokładnie rozważyć swoje potrzeby i wybrać urządzenie z odpowiednimi funkcjami. Rodzaj druku, takie jak atramentowy czy laserowy, jest równie ważny, ponieważ wpływa na jakość i trwałość wydruków. Ostatecznie ważne jest, aby wybrać drukarkę, która spełnia nasze potrzeby i jest w stanie zapewnić wysokiej jakości wydruki.

 

Często zadawane pytania

  1. Czy drukarki laserowe są lepsze od drukarek atramentowych?

To zależy od potrzeb i wymagań. Drukarki laserowe są lepsze dla dużych ilości druku, ale są droższe w eksploatacji. Drukarki atramentowe są natomiast tańsze i lepsze do drukowania zdjęć.

  1. Czy drukarki z funkcją skanowania i kopiowania są lepsze od drukarek bez tych funkcji?

Tak, drukarki z funkcją skanowania i kopiowania są bardziej wszechstronne i pozwalają na łatwe przekształcanie dokumentów i zdjęć w cyfrowe formaty.

Spis treści
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel