Darmowa dostawa już od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki dekoder DVB-T2 dla seniora wybrać?

2022-10-06

Dekoder DVB-T2 dla seniora

Z wiekiem coraz bardziej uciążliwe stają się małe, umieszczone na niewielkich przyciskach cyferki. Często przyczynia się, że naciskamy na inny kanał niż ten przez nas pożądany. Sprawia to, że marnujemy czas i niepotrzebnie podnosi nam się ciśnienie. Z rozwiązaniem przychodzi firma Tesla, proponująca dekoder DVB-T2 z pilotem dla senioraW pakiecie znajdują się dwa piloty; jeden w pełni wyposażony pilot ze wszystkimi funkcjami, z drobnymi naciskami oraz drugi, duży pilot z dużymi przyciskami numerycznymi posiadający tylko podstawowe funkcje. 

Dekoder DVB-T2 dla seniora z dużymi przyciskami

Dekoder DVB-T2 dla seniora z dużymi przyciskami

Tesla Senior T2 to multimedialny odtwarzacz HD DVB-T2 oraz nagrywarka z obsługą H.265 / HEVC, a także pakietem aplikacji. Za pomocą kabla HDMI, urządzenie można podłączyć do telewizora nowszej generacji. Natomiast za pomocą kabla SCART możliwe jest podłączenie go do starszych typów telewizorów. Umiejscowione na tyle wejście USB umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki lub też rodzinne oglądanie zdjęć. UWAGA! TESLA SENIOR T2 jest gotowy na nową transmisję DVB-T2 z kodekiem H.265, a także obsługuje starszy format DVB-T. Połączenie USB obsługuje odtwarzanie filmów, muzyki lub zdjęć.

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy telewizor obsługuje DVB-T2?

Proste funkcje ustawień tunera dla seniora

Po wejściu do głównego menu od razu wyświetla się sześć prostych w obsłudze zakładek dotyczących ustawień. Warto dodać, że menu oprawione jest dużą czcionką, która umożliwi komfortowe korzystanie z ustawień.
Pierwsza zakładka o nazwie ,,instalacja” umożliwia włączenie funkcji: auto wyszukiwanie, ręczne wyszukiwanie, filtr kanałów (tylko FTA czy wszystkie kanały), wybór: języka, kraju, LCN i zasilanie anteny.
Kolejną zakładką są ustawienia kanałów, które umożliwiają zamianę, usunięcie, zablokowanie lub pominięcie kanału. 

Jak zmienić pozycję kanału telewizyjnego? 

Wystarczy:

  1. Najechać na numer obok nazwy kanału
  2. Wcisnąć przycisk okay
  3. Za pomocą przycisków na pilocie wpisać cyfrę, pod którą chcemy mieć zapisany dany kanał 
  4. Wciskamy okay
  5. Wybrany kanał jest już pod wybraną przez nas cyfrą

Następną funkcją są preferencje, w których możliwa jest zmiana języka OSD, czas wyświetlania OSD, przezroczystość OSD, zmiana języka napisów oraz włączenie napisów dla niesłyszących.
Czwartą z kolei zakładką są timery, które umożliwiają ustawienie blokady rodzicielskiej, ustawienie czasu nagrywania, ustawienie daty i godziny na telewizorze, konfiguracja sieci, przywrócenie do ustawień fabrycznych, a także włączenie auto czuwania. Piątą zakładką jest zakładka AV, dzięki której możliwe jest ustawienie rozmiarów ekranu( pełny ekran, 16:9, 4:3 PS, 4:3 LB), wyjście video RGB lub CVBS, rozdzielczość oraz HDMI audio(HDMI PCM lub HDMI RAW)
Ostatnia zakładka odpowiedzialna jest za multimedia. Daje ona możliwość odtwarzania filmów, oglądania zdjęć i słuchania muzyki z podłączonego pendrive’a

Warto wspomnieć, że kwestia menu ekranowego (OSD) również w tym przypadku została dostosowana do wzroku seniora. Informacje wyświetlane w menu ekranowym odznaczają się dużymi rozmiarami liter oraz dużym kontrastem. Menu ekranowe wyświetla się po naciśnięciu przycisku ,,info”. Co ważne, kolejne naciśnięcie przycisku ,,info” powoduje rozwinięcie opisu programu, co umożliwia zaciekawionym użytkownikom zapoznanie się z emitowanym programem. 

Po wciśnięciu przycisku EPG, wyświetli się lista nadawanych kanałów. Lista skonstruowana jest w sposób wygodny dla seniora, gdyż podzielona jest na trzy słupkiJeden słupek pokazuje nazwę kanału, na którym będzie emitowany program; drugi słupek wskazuje konkretne godziny, w których program będzie wyświetlany, a trzeci słupek podzielony jest na dni tygodnia, dzięki czemu za pomocą strzałki łatwo można sprawdzić, co będzie emitowane w następnych dniach. Z pozycji EPG łatwo można zaprogramować nagrywanie programu, który będzie wyświetlany, np. za dwa dni. Wystarczy najechać na program i nacisnąć zielony przycisk

Zobacz także: Jak zrealizować świadczenie na zakup dekodera z DVB-T2?

Nagrywania programów na pendrive

Po włożeniu pendrive’a do tunera, wystarczy wcisnąć przycisk ,, rec” na pilocie. Po wyświetleniu na ekranie napisu ,,inicjowanie rejestrowania” oraz wyświetleniu znaku R w prawym górnym rogu obrazu, możemy mieć pewność, że emitowany program znajdzie się na naszym pendrive

Może Cię zainteresować: 

Czym jest dekoder DVB-T2? Czym tuner DVB-T2 różni się od dekodera z DVB-T?

Spis treści
Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel