Darmowa dostawa już od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Różnice między klawiaturami gamingowymi a biurowymi

2023-02-11

Kiedy wybieramy klawiaturę, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest to narzędzie dla naszej codziennej pracy lub zabawy. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać klawiaturę biurową lub gamingową. Oczywiście, istnieją różnice między tymi dwoma rodzajami klawiatur, które warto wiedzieć, zanim dokonamy zakupu.

Cechy klawiatury biurowej

Klawiatura biurowa jest przeznaczona głównie do codziennej pracy, takiej jak pisanie tekstów, tworzenie prezentacji lub korzystanie z arkusza kalkulacyjnego. Jest to klawiatura standardowa, która charakteryzuje się prostotą i wygodą użytkowania. W porównaniu z klawiaturami gamingowymi, klawiatury biurowe są znacznie tańsze i mają prostszą budowę.

Cechy klawiatury gamingowej

Klawiatura gamingowa jest przeznaczona głównie do gier i jest zaprojektowana z myślą o graczach. Charakteryzuje się bardziej zaawansowaną technologią i dodatkowymi funkcjami, takimi jak programowalne klawisze, podświetlenie i wiele innych. Klawiatury gamingowe są znacznie droższe niż klawiatury biurowe, ale zapewniają lepszą jakość dźwięku i więcej możliwości personalizacji.

Różnice w budowie

Różnice między klawiaturami biurowymi a gamingowymi są dość zauważalne w ich budowie. Klawiatury biurowe są zazwyczaj zbudowane z tworzywa sztucznego i mają standardowe ułożenie klawiszy. Klawiatury gamingowe są natomiast zbudowane z wysokiej jakości tworzyw, takich jak aluminium, i często mają ergonomiczny kształt, który umożliwia wygodną grę w długie godziny. Ponadto, klawiatury gamingowe często mają dodatkowe funkcje, takie jak programowalne klawisze, które pozwalają graczom dostosować klawiaturę do swoich potrzeb i ulubionych gier.

Różnice w jakości dźwięku

Kolejną istotną różnicą między klawiaturami biurowymi a gamingowymi jest jakość dźwięku. Klawiatury biurowe są zazwyczaj ciche i nie zapewniają dużej siły nacisku na klawisze, co może być frustrujące dla niektórych użytkowników. Z drugiej strony, klawiatury gamingowe zapewniają wyraźne i głośne dźwięki, co dodaje dodatkowego realizmu do gry i pomaga graczom zanurzyć się w grze.

Różnice w cenie

Ostatnią ważną różnicą między klawiaturami biurowymi a gamingowymi jest ich cena. Klawiatury biurowe są zazwyczaj tańsze niż klawiatury gamingowe, ponieważ ich budowa jest prostsza i nie zawierają one dodatkowych funkcji. Klawiatury gamingowe są natomiast droższe, ponieważ zawierają wiele dodatkowych funkcji, takich jak programowalne klawisze, podświetlenie i wiele innych.

Podsumowanie

W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać klawiaturę biurową lub gamingową. Klawiatury biurowe są tańsze i prostsze w budowie, ale nie zapewniają takiej jakości dźwięku jak klawiatury gamingowe. Klawiatury gamingowe są droższe, ale zapewniają lepszą jakość dźwięku, więcej możliwości personalizacji i są bardziej ergonomiczne. W końcu wybór klawiatury zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

FAQ

 1. Czy klawiatura biurowa jest dobra do gier?

  Nie, klawiatura biurowa nie jest zaprojektowana z myślą o graczach i nie zapewnia funkcji niezbędnych do gry, takich jak programowalne klawisze i lepsza jakość dźwięku.
 1. Czy klawiatura gamingowa jest dobra do pracy?

  Tak, klawiatura gamingowa może być dobra do pracy, ponieważ jest ergonomiczna i może zapewniać wygodę podczas długiego użytkowania.

 2. Czy klawiatura gamingowa jest droższa niż klawiatura biurowa?

  Tak, klawiatura gamingowa jest zazwyczaj droższa niż klawiatura biurowa, ponieważ zawiera dodatkowe funkcje i jest bardziej zaawansowana technologicznie.

 3. Czy klawiatura biurowa jest cichsza niż klawiatura gamingowa?

  Tak, klawiatura biurowa jest zazwyczaj cichsza niż klawiatura gamingowa, ponieważ jej budowa jest prostsza i nie zapewnia takiej siły nacisku na klawisze.

Spis treści
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel